Menu

PODCAST NÁRODNÉHO ŠPORTOVÉHO CENTRA

Dlhodobá príprava v športe

Hostia:
PaedDr. Marcel Lopuchovský, Atletický tréner VŠC Dukla, má bohatú trénerskú prax vo vrcholovom športe, spolupracoval s mnohými vynikajúcimi bežcami, aktuálne hlavne s Ivetou Putalovou. Pôsobí aj ako šéftréner behov v Slovenskom atletickom zväze. Je bývalý vynikajúci atlét a držiteľ niekoľkých slovenských rekordov.
Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Mgr. Matej Vajda, PhD. Absolvent štúdia kondičného trénerstva na FTVŠ UK, kde ukončil aj doktorandské vzdelanie. Počas doktorandského štúdia stážoval v Diagnostickom centre prof. Hamara. Je autorom a spoluautorom viac ako 50 vedeckých publikácií v rôznych oblastiach športu. Osem rokov pôsobil ako hlavný tréner Centra talentovanej mládeže pre Slovenský zväz kanoistiky na divokej vode. Momentálne pracuje v pozícií metodika v Slovenskej kanoistike a venuje sa aj vedecko-výskumnej činnosti.
kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Mgr. Peter Lopata, PhD., analytik športovej prípravy sa s hosťami rozprával o:

  • Čo je to predčasná špecializácia, aké sú jej hlavné nástrahy?
  • Je skorá špecializácia potrebná pre budúci úspech v športe?
  • V čom vidíme najväčšie problémy z hľadiska prípravy mladých športovcov a športujúcej populácie?
  • Prečo je pri príprave detí a mládeže dôležitá všestrannosť?
  • Čo je to dlhodobý plán prípravy športovca?
  • Ako by všestranná príprava mala vyzerať? Príklady športovcov, ktorí sú všestranne pripravení a športovcov ktorí začali so špecializáciou neskôr.
  • Niekoľko príkladov zo zahraničia

Odkazy na literárne zdroje súvisiace s témou:


NŠC PODCAST
logo nsc

Národné športové centrum © 2020